Kas yra SEO? (Search engine optimization, trump. SEO) – išvertus iš anglų kalbos, tai reiškia svetainės optimizavimas paieškos sistemoms.
Lietuvoje šis procesas yra vadinamas optimizavimu paieškos sistemoms. Kaip žinia, mūsų šalyje 98% gyventojų naudojasi Google paieška, tad ir optimizavimas yra vykdomas būtent jai.
SEO pagrindinis tikslas yra pakliūti į GOOGLE paieškos rezultatų 10 – uką (pirmą puslapį), įvedus pasirinktą tikslinę frazę.

Optimizacija paieškos sistemos susideda iš keturių pagrindinių dalių:

  • Konkurentų, rinkos analizė, ir tinkamų raktažodžių parinkimas
  • Vidinės puslapio otimizacijos
  • Išorinės puslapio optimizacijos
  • Stebėjimo/Priežiūros

Išsiaiškinus SEO termino reikšmę, galima pradėti kalbėti ir apie konkrečius pavyzdžius. Iš esmės optimizavimas reiškia internetinio tinklalapio pritaikymą Google paieškos sistemai, kad paieškos laukelyje įvedus atitinkamus žodžius (raktažodžius), optimizuojamas puslapis atsirastų tarp pirmųjų rezultatų. Svarstote, kokios įtakos tai turi Jūsų verslui? Greičiausiai iš savo patirties galite pasakyti, jog iš pateiktų paieškos rezultatų, peržiūrite tik pirmuosius. Tai savaime suprantama, tad jei pateksite į pirmąsias Google pozicijas, jūsų internetinę svetainę aplankys daug didesnė potencialių klientų auditorija.

Pirmiausiai žinotina, kad yra vidinis SEO ir išorinis SEO optimizavimas. Prieš pradedant darbus, turi būti atlikti SEO tyrimai, išanalizuojant rinką raktažodžių pasirinkimui.